14 Ekim 2019 Pazartesi

Ankara'da Karla Yoğun Mücadele

ankarada-karla-yogun-mucadele

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkenti etkisi altına alan yoğun kar yağışına karşı aralıksız mücadele ederek, sorumluluk alanındaki yolları trafiğe açmak için yoğun bir çaba gösteriyor.
07 Ocak 2015 Çarşamba 14:59

 Büyükşehir Belediyesi Başkenti etkisi altına alan ve iki gündür devam eden yoğun kar yağışına karşı toplam 652 araç ve 2 bin personelle mücadele ediyor.
Büyükşehir Belediyesi yurdun genelinde olduğu gibi Ankara’yı da etkisi altına alan kar yağışına karşı önceki gün 15.30 dan itibaren başlayarak gece boyunca devam eden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla, dün gece yoğunlaşan ve bazı bölgelerde tipiye dönüşen kar yağışına karşın, aynı bölgelere tekrar, tekrar girilerek, ana arter, cadde ve bulvarların trafiğe açık hale getirilmesi sağlanıyor.
Fen İşleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, kent merkezinde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan toplam 7 bin 100 kilometrelik alan olduğunu belirterek, ana arterler, cadde ve bulvarlar ile genişliği 12 metre ve üzerinde olan sokaklarda karla mücadele ve tuzlama çalışmalarının devam ettiğini bildirdiler.
Yetkililer çalışmaların 7/24 devam ettiğini ve üç vardiya halinde yapıldığını belirterek, devam eden kar yağışına karşı yolların açık tutulabilmesi için hızlı ve koordineli bir şekilde çalıştıklarını söylediler.
Başkentte devam eden kar yağışına karşı günler öncesinden şehrin yüksek noktalarında ve merkezi yerlerinde karla mücadele araçlarının hazır halde bekletildiğini ve kar yağışı ile birlikte bu araçların takviye edildiğini belirten yetkililer, yoğunlaşan kar yağışına karşı toplam 652 araç ve 2 bin personelle mücadele edildiğini bildirdiler.
Yetkililer, 92 adet unimog, 60 adet kar bıçaklı kamyon, 30 adet kamyonlu el ekibi, 50 adet greyder, 35 adet loder, 50 adet beko loder (JCB), 30 adet dozer, 200 adet normal kamyon (tuz nakli için), 25 adet bakım onarım ekibi, 40 adet kamyonet el ekibi, 40 adet kontrol aracı ile Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin karla mücadelesini sürdürdüğünü belirttiler.
Yetkililer, vatandaşların zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkan araçların mevsim koşullarına uygun lastikle çıkmaları ve toplu taşım araçlarının kullanılması gerektiğini hatırlattılar.Haber okunma sayısı: 1258

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNCEL

SİZDE GELİRSENİZ 1FAZLA OLURUZ.

Ankara Down Sendromu Yardımlaşma Derneği ve Ankara Artistik Kuaförler Derneğinin ortak Sosyal sorumluluk

OTONOMİDEN ÇAGRI “NOTERLER HAFTA SONU DA AÇIK OLSUN”

Başkent’te kurulu Avrupa’nın en büyük otomotiv yaşam ve alışveriş merkezi Otonomi’nin, 2. el araç alım

Yenimahalle’de kar alarmı

Başkentin kara bürünmesi ile Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri İlçe ve

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle’de iftar yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından Ragıp Tüzün

ATAK göreve hazır

Milli imkanlarla üretilip TSK envanterine katılan taarruz helikopteri T-129 ATAK, Kara Havacılık Komutanlığının

Davutoğlu Kırşehir'i Büyüledi !

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırşehir Ahi Evran Külliyesi'ndeki 27. Ahilik Haftası töreninde, Ahi Evran ve o

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA