21 Eylül 2019 Cumartesi

Şentepe “Yeşiltepe” Olacak

sentepe-yesiltepe-olacak

Yenimahalle Belediyesi, gecekondu ağırlıklı Şentepe’de kentsel dönüşümün başlaması ile birlikte geçmiş yıllarda yanlış planlamadan kaynaklanan park ve yeşil alan sorununu çözmek için harekete geçti. Belediye, bölgede park yapılabilecek alanları belirleyerek çalışmalara başladı
05 Aralık 2012 Çarşamba 23:36

Yenimahalle Belediyesi, gecekondu ağırlıklı Şentepe’de kentsel dönüşümün başlaması ile birlikte geçmiş yıllarda yanlış planlamadan kaynaklanan park ve yeşil alan sorununu çözmek için harekete geçti. Belediye, bölgede park yapılabilecek alanları belirleyerek çalışmalara başladı.
Park mağduriyeti giderilecek
Şentepe bölgesinde belirlenen park alanlarına yapılan gecekonduların sahipleri ile büyük oranda anlaşma sağlandığını ve hak sahiplerine aynı bölgeden başka yerler verildiğini anlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,"İmar Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalar sonucunda o bölgedeki park mağduriyetini büyük ölçüde giderecek bir aşamaya geldik. Çalışmalarımız devam ediyor. Gönül isterdi ki park alanları üzerinde evi olan vatandaşlarımızın hepsiyle anlaşıp Yenimahalle'ye yakışır parkları hemen yaptıralım. Ancak bölgedeki sıkıntı tam anlamıyla çözülebilmiş değil. Ancak uzlaşmayı sağlamak ve Şentepeli hemşerilerimi park ve yeşil alanlara kavuşturmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Şentepe'yi yeşerteceğiz
Yaşar, ilk etapta vatandaşın isteği doğrultusunda hareket ederek seri şekilde parklar yapmaya başlayacaklarını belirterek, “Park Bahçeler Müdürlüğü'nün gerekli çalışmayı tamamlamasıyla harekete geçeceğiz. Kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kazandığı bu dönemde Şentepe'yi yeşerteceğiz. Şentepeli kadınlarımız da çocuklarının ellerinden tutup gönül rahatlığıyla parklarını kullanabilecek"dedi.
Şentepe’ye seyir terası

Geçmişten bugüne Yenimahalle’nin en büyük kentsel sorunu olan Şentepe’deki televizyon vericileri sorunu da çözülüyor. Gecekondu bölgesi olmasına rağmen Ankara’nın yüzde 90’ını gören manzarası ile Şentepe televizyon vericileri tepesi belediye tarafından seyir terasına dönüştürülüyor. Mania hattı probleminin çözülmesinin ardından bölgede bulunan gecekondu sahipleri ile Yenimahalle Belediyesi, yıkımların tamamını gerçekleştirdi. Bölgede 40 bin metrekarelik alanın sahibi olan belediye, Şentepe’yi sayfiye alanına dönüştürmeye hazırlanıyor.

Seyir terasına kavuşuyoruz

Bölgenin seyir terası haline gelmesi adına son hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunun altını çizen Yaşar, “Ankara’nın yüzde 90’lık kısmının görülebildiği manzaraya sahip olan bölgede spor kompleksleri, parklar, yürüyüş parkurları, kafeler ve yöresel pazarlar olacak” dedi.Haber okunma sayısı: 2540

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNCEL

SİZDE GELİRSENİZ 1FAZLA OLURUZ.

Ankara Down Sendromu Yardımlaşma Derneği ve Ankara Artistik Kuaförler Derneğinin ortak Sosyal sorumluluk

OTONOMİDEN ÇAGRI “NOTERLER HAFTA SONU DA AÇIK OLSUN”

Başkent’te kurulu Avrupa’nın en büyük otomotiv yaşam ve alışveriş merkezi Otonomi’nin, 2. el araç alım

Yenimahalle’de kar alarmı

Başkentin kara bürünmesi ile Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri İlçe ve

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle’de iftar yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından Ragıp Tüzün

ATAK göreve hazır

Milli imkanlarla üretilip TSK envanterine katılan taarruz helikopteri T-129 ATAK, Kara Havacılık Komutanlığının

Davutoğlu Kırşehir'i Büyüledi !

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırşehir Ahi Evran Külliyesi'ndeki 27. Ahilik Haftası töreninde, Ahi Evran ve o

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA