14 Ekim 2019 Pazartesi

Yenimahalleliler Beynin Sırlarını Keşfediyor

yenimahalleliler-beynin-sirlarini-kesfediyor

Yenimahalle Belediyesi Yetenek Sizsiniz programının başarılı yarışmacılarından Behçet Karabulut’u Yenimahallelilerle buluşturdu.
10 Mart 2015 Salı 14:40

 ‘Hafıza Teknikleri ve Hızlı Okuma’ konulu seminerde bir araya gelen ilçe sakinleri, Mart ayı boyunca beynin sırlarını keşfedip, sınırlarını zorlayacak.
Beyin Temel Eğitimler Uzmanı ve Türkiye hızlı okuma 2’incisi Behçet Karabulut, Batıkent Meydan AVM Tiyatro Salonu’nda Hafıza ve Hızlı Okuma Teknikleri konusunda Yenimahallelileri aydınlatıyor. 5 Mart tarihinde başlayan ücretsiz seminer programı ay boyunca her perşembe günü saat 14.00 ile 15.30 saatleri arasında devam edecek.
Eğitim programının ilk iki haftasında hafıza konusunun ele alınacağını belirten Karabulut, kelimelerin, atasözlerinin, kitapların hafızaya alınması konularında katılımcılara ipuçları verdi. Karabulut, vatandaşlarla karşılıklı beyin jimnastiği yaparak hızlı işlem yapabilmeyi öğretti. Eğitimlerin son iki haftasında hızlı okuma ve anlama tekniklerinin yanı sıra hızlı soru çözme becerisi ile ilgili ciddi bir çalışma yapılacağının altını çizen Karabulut, özellikle üniversite sınavına girecek öğrencilerin bu tekniklerle başarı yüzdesinde ciddi artışlar olacağını söyledi.
Dahi insanların normal insanlardan tek farkının beynin her iki yarım küresini de kullanmaları olduğunu belirten Karabulut, İnsanların yaratılıştan adil doğduklarını söyledi. Karabulut “Hepimizin beyninde 100 milyar nöron var. Önemli olan bu nöronların ne kadarını kullanabildiğimiz. Aslında her canlı eşit zekayla doğar. Kimisi beynini daha fazla ve doğru kullanarak diğerlerine fark atar. Mega hafıza eğitimleri herkesin başarabileceği bir tekniktir. Beynin sırlarını birlikte keşfedelim, sınırlarımızı zorlayalım” dedi.
“Öğrenmenin kalıcı olması için duyguların ve hayal gücünün kullanılması gerekiyor” diyen Karabulut, salondaki herkese gelişi güzel 35 kelimeyi hafızalarına aldırarak, seyircileri hayrete düşürdü ve tezini ispatladı.
Seminerin sonunda Karabulut’un öğrencisi Şenay Dokumacı,10 dakikada 100 adet farklı resmi hafızasına alarak sırasını ve yerini şaşırmadan söyleyerek gösteriyi tamamladı.Haber okunma sayısı: 1125

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNCEL

SİZDE GELİRSENİZ 1FAZLA OLURUZ.

Ankara Down Sendromu Yardımlaşma Derneği ve Ankara Artistik Kuaförler Derneğinin ortak Sosyal sorumluluk

OTONOMİDEN ÇAGRI “NOTERLER HAFTA SONU DA AÇIK OLSUN”

Başkent’te kurulu Avrupa’nın en büyük otomotiv yaşam ve alışveriş merkezi Otonomi’nin, 2. el araç alım

Yenimahalle’de kar alarmı

Başkentin kara bürünmesi ile Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri İlçe ve

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle’de iftar yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından Ragıp Tüzün

ATAK göreve hazır

Milli imkanlarla üretilip TSK envanterine katılan taarruz helikopteri T-129 ATAK, Kara Havacılık Komutanlığının

Davutoğlu Kırşehir'i Büyüledi !

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırşehir Ahi Evran Külliyesi'ndeki 27. Ahilik Haftası töreninde, Ahi Evran ve o

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA